Design

Łazienka w odcieniach brązu

Wiele osób urządzając łazienkę zastanawia się nad jej docelową kolorystyką. Okazuje się, że dobrym rozwiązaniem są aranżacje w różnych odcieniach brązu. To bowiem kolor neutralny, który doskonale relaksuje, a przy tym jest również bardzo elegancki.

Jednak jeszcze istotniejsza niż kolorystyka jest oczywiście funkcjonalność danego pomieszczenia. W niewielkich łazienkach warto więc postawić na kabinę prysznicową z przezroczystego szkła. Takie rozwiązanie optycznie powiększa małe wnętrze. Podobnie jest zresztą w przypadku lustra. Ciekawą nowością na rynku sąπ też natryskowe baterie ścienne z regulatorem temperatury i systemem safe touch. Pozwalają na utrzymanie stałej temperatury wody, a korpus baterii nie nagrzewa się podczas korzystania z natrysku. Rozwiązanie to sprawdza się doskonale w domach, gdzie mieszkają małe dzieci czy osoby starsze.

lazienka braz

Wnętrza urządzone w odcieniach brązu świetnie wyglądu z w połączeniu z metalowymi dodatkami np. mydelniczką lub tymi wykonanymi z matowego szkła. Bardzo elegancko prezentują się zawsze te z chromowanymi wykończeniami. Poza tym brązowe pomieszczenie zawsze warto rozjaśnić za pomocą białych elementów – wanny, umywalki czy grzejnika łazienkowego. W przypadku baterii łazienkowych ciekawą propozycją są baterie chromowane z regulatorem strumienia oraz korkiem spustowym. Sprawdzają się doskonale w różnego rodzaju aranżacjach. Są przede wszystkim nieocenione w mniejszych łazienkach, gdzie nie ma miejsca na inne baterie.

Wybór na rynku armatury łazienkowej jest ogromny

W nowoczesnych wnętrzach świetnie prezentują się elementy o prostych, geometrycznych kształtach. Modna jest przede wszystkim stylistyka ekologiczna. Jednak tak naprawdę wystrój łazienki powinien odpowiadać nie komu innemu, a  domownikom. To w końcu oni korzystają na co dzień z tego pomieszczenia. Warto przy tym postawić na rozwiązania klasyczne, które nie wychodzą z mody od wielu lat. Tal jest m.in. w przypadku aranżacji utrzymanych w odcieniach brązu. Takie akcesoria są funkcjonalne i efektowne zarazem.