Ogrzewanie

Jaki kocioł gazowy? Osiągana temperatura, powierzchnia i inne dane

Chcesz mieć optymalny kocioł dla swojego domu? Warto wiedzieć jakie są podstawowe zasady wyboru odpowiedniego pieca.

Kocioł gazowy – jaką powinien mieć temperaturę?

Jeśli chodzi o możliwości zachowania temperatury to idealnym wyborem jest kocioł kondensacyjny. Jego zaletą jest fakt, że może on współdziałać zarówno z grzejnikami niskotemperaturowymi i klasycznymi. Jednak posiada on również wadę, że jest najdroższy w zakupie spośród rozwiązań dostępnych na rynku.

Rozmiar kotła gazowego w stosunku do powierzchni

Dobieranie kotła na podstawie samej powierzchni jest pomysłem bardzo nietrafionym. Trzeba także zwrócić uwagę na technologię jego wykonania, wydajność kotła i wiele innych parametrów. W tym momencie bardzo ważne są usługi specjalistów, którzy pomogą dobrać odpowiedni piec.

Jaką firmę kotła gazowego wybrać?
Wybór różnych producentów zajmujących się wykonywaniem kotłów gazowych jest bardzo szeroki. Wyróżnić można wśród nich: Ariston, Junkers, Viessmann czy też Vaillant. Oczywiście marek dostępnych na rynku jest o wiele więcej. Te należą do najbardziej popularnych. Jednak wskazanie najlepszego z nich jest praktycznie nie możliwe.

Duża rodzina – jaki kocioł?
W przypadku większej rodziny lepszym pomysłem będzie zainwestowanie w kocioł dwufunkcyjny. Te jednofunkcyjne mogą nie nadążyć z jej ogrzewaniem

Jaki kocioł gazowy wybrać w zależności od pomieszczenia?

W przypadku małych mieszkań w większości przypadku wystarczającym rozwiązaniem będzie zwykły piec jednofunkcyjny natomiast jeśli chodzi o większe domy to o wiele lepiej sprawdzają się piece dwufunkcyjne, które osiągają o wiele lepszą wydajność oraz umożliwiają podłączenie pompy cyrkulacyjnej c.w.u.